Siin on lähemalt kirjas töötubada ja muude meie ning Siskomosejaama külaliste põnevate tegemiste kohta. Millal midagi toimub, leiad Ajakava lehelt.

Konstellatsioonid

Konstellatsioon on süsteemse teraapia meetod, millega saab tervendada perekonnas edasikanduvaid mustreid ja lahendada isiklikke probleeme, muuhulgas töö, raha ja  suhete vallas. Konstellatsiooniväli aitab näha seoseid elus ja teha teadlikumaid valikuid. Harutades lahti umbsõlmed, mis on tekkinud peresüsteemi fundamentaalsete seaduste teadmatust eiramisest või segiajamisest, avab konstellatsioon võimaluse astuda välja piiravatest ahelatest ning leida üles omaenda olemus ja tee. 

Sõltuvalt kohaletulnute huvist teeme töötoas harjutusi enda koha leidmiseks oma peresüsteemis või uurime disaini vormis hetkeprobleeme või valikuvõimalusi. Saab tellida isikliku teema konstellatsiooni oma küsimusele lahenduse leidmiseks ja eluga edasi liikumiseks.  

Töötuba viib tavaliselt läbi Tauno koos oma konstellatsiooniõppe grupiõe Terje Paluga. Mõlemad on veel nö konstellöör-õpilased, kes tudeerivad seda põnevat ja efektiivset meetodit Eesti konstellatsioonide grand old lady Olga Knjazeva juures Süsteemsete Lahenduste Keskuses. Õppest on neil üle poole läbitud ja juhendaja suunas omal käel praktiseerimist alustama. Kuna tegu pole veel valmis konstellööridega, on nende tehtavate tööde hind umbes pool diplomeeritud spetsialistide konstellatsioonide hinnast. See-eest saab aga klient endale lisaks põhiterapeudile juurde kaasterapeudi, mis aitab tööde tõhususele kaasa.

Konstellatsiooniõhtul või -päeval ja töödes asendajana osalemise tasakaalupanus on 10 €, isikliku töö tellimus hetkel 60,- € (tõuseb pisut juunist). Isikliku töö soovi korral anna sellest palun eelnevalt teada. 

Vahel teeme pisut teistsuguseid konstellatsioonipäevi, kus keskendume üksnes mõnele konkreetsele teemale. Näiteks toimus 13.02 suhete-eri, mis oli kantud Valentinipäeva vaibist ja kus keskendusime üksnes paarisuhete lühitöödele. Sai vaadata olemasolevat paarisuhet ja perekonna ning suguvõsa mõju sellele. Vallalisetel oli võimalus avada tee ideaalse partneri saabumisele ellu. Tegime ka suhte lõpetamist. Osalemise hind on sellisetel lühitöö-päevadel kõigile üks ja teeme nii palju töid, kui jõuame. Tööde järjekord kujuneb tellimise soovist teatamise aja järgi.

Lisaks teeme aeg-ajalt konstellatsioonipäevi Eesti ühe parima konstellööri Helena Taskaga. Tema töödes on asendajana osalemise hind 20€ ja isiklik töö 150€. Isikliku töö soovist palume ette teada anda.

Kohtumiseni välja maagias!

Tervendamine Tiibeti mantratega

Lausume (retsiteerime) ja laulame erinevaid Tiibeti mantraid, mis puhastavad ja ergastavad meeli, tervendavad keha ja tõstavad energeetilist sagedust. Mantrate abil tugevdame immuunsust ja kaitset väliste ärritajate vastu ning lahustame pingeid kehas ja meeles. Tiibetis ravitakse mantratega isegi konkreetsid haigusi ja vaevusi kehas. Mantrate viisid või retsiteerimise rütmid on lihtsad ega vaja lauluoskust või viisipidamist, olles jõukohased igaühele. Järjepidamiseks võta kaasa oma mala, tervendava energiaga laadimiseks võid tuua ühes soola, õli ja vee(ga)pudeli.

Mantra on sanskriti keelne sõna, mis tõlkes tähendab meele kaitset. Mantrad ise on samuti enamasti sanskriti keeles, mille rääkijaid tänapäeval enam pole, kuid mis kujutab endast vanaindia keelt veedade ehk vanimate India pühakirjade ajastust. See on keel, millest pärinevad nii hinduismi, kui budismi, samuti Tiibeti šamanismi algtekstid ja üleskirjutused. Olemuselt kuuluvad mantrad palvete ja loitsude ehk sõna-maagiliste aktide hulka, mille abi on ajastuid kasutatud teadvusseisundite muutmiseks ning samuti füüsilise ja energia-kehade tervendamiseks. 

Mantraid ei tõlgita, sest nende maagia on tihti kätketud just nende hääldamisel tekkivaisse energiavõngetesse. Vahel pole neil isegi muud tähendust, kui rütmilisel häälimisel tekkivad teatud viisil ja suunas tervendavad sagedused. Võime öelda, et mantrad on ajastute- ja kultuurideülesed tervendamise ja vaimse arengu edendamise vahendid.

Mantratervendamist viib läbi Elis Annelie, hääle- ja heliterapeut, kes on muuhulgas õppinud Tiibeti mantratervendust Drukmo Gyal Dakini käe all. Palun saabu 10-15 minutit varem, et tulekust rahuneda ja alguseks kenasti kohale jõuda.

Vestlusring: kuunaine ja päikesemees

„Naine peab vaid ühte meest tundma, et mõista kõiki mehi; samas kui mees võib tunda kõiki naisi, mõistmata neist ühtegi.” Helen Rowland

„Naine tahab, et tema tundeid kuulatakse ja mõistetakse, mitte ei lahendata.” Barbara Allan 

Vähemalt nii erinevad need meeste ja naiste maailmad ongi. Või kas on? Igatahes tasub üritada teisest sugupooltest veidigi enam sotti saada. Mis siis, et kõik maailma targad pole osanud kummatki lõpuni ära seletada. Püüda ikkagi võiks. Terendab teisel pool mõistmise piiri ju potentsiaal täielikumateks, tervemateks ja õnnelikemateks suheteks. 

Niisiis istumegi vestlusringi igati õilsa kavatsusega üksteisele üksteist ära seletada. Appi tuleb palju lugenud ja rännanud elukunstnik Arne Lauri, kes avab muuhulgas India pühakirjade Veedade saladusi. Vastukaaluks räägime suhteid lahti psühholoogia-teaduse eesliini kuuluva konstellatsiooni-meetodi põhitõdede kohaselt. Oma kogemust ja mõistmist on oodatud jagama kõik ringi tulijad. Veedame mõnusa pealõuna heas seltskonnas, arutades Vabariigi kestmiseks igati kohasel alusteemal: mees ja naine ja nende suhted.

Kolmapäeval, 24.02, kell 13-15 Sisekosmosejaamas. Palun anna oma tulekust teada personaalse teatega või märkides end tulema. Osaluse taskaalupanus 15€.

Mõningaid humoorikaid teadusfakte:

*Mehe aju on keskmiselt 11-12% suurem kui naise aju. Kuigi sellel pole mingit seost intelligentsusega.

* Meestel on parem ruumitaju, neil on lihtsam tajuda ja mõista, kuidas objektid ruumis paiknevad. Naistel on aju parietaalne piirkond paksem ja see piirab nende ruumitaju.

* Naise süda lööb kiiremini kui mehel. Naise kehas ringleb vähem verd (N 3,6L ja M 4,5L) kui mehel, süda peab töötama kiiremini.

* Naised ei taha ausat vastust küsimusele: „kuidas ma välja näen?”

* Naine paneb riietudes selga esmalt pluusi ja seejärel püksid. Meestel käib asi vastupidi.

* Kui armatsemine lõppeb, siis naistel ei tule und. Magamise asemel nad soovivad rääkida ja musitada.

* Kui mees läheb nädalasele reisile, pakib ta viie päeva riided ning kannab mõnda neist mitu korda. Naine pakib kaasa kolme nädala riided, sest ta ei tea, mida ja mis päeval kanda tahab. Oleneb ju tujust.

* On lahe olla „issi tütar”, kuid kurb on olla „emmepoeg”.

* Lause, mida mehed vihkavad: „Me peame oma suhtest rääkima”

Tähelaat (kuupäev selgumisel)

Meie üha laienev vabade ja ise mõtlevate inimeste kogukond paistab silma mitmete põnevate oma kätega loodud toodete, teenuste ning tegevuste poolest. Ühel koosviibimisel tõusis teemaks, et vaja kõik sellised oskused letti lüüa ja teistele ka teada anda, kellelt mida maitsvat ja/või kasulikku, vajalikku saab. Sellest on sündimas esimene omanäoline kogukonnalaadake Sisekosmosejaamas. Sündmuse täpne formaat veel küpseb, olles ühtlasi tingitud sellest, kui palju tuleb laadale enda oskuste esitlejaid ja pakkujaid.

Kui Sul on huvi oma tehtavaid tooteid, teenuseid või tegevusi avalikkuse ette tuua, võta palun ühendust Elisega (5127251, [email protected]) ja anna endast teada. Laadal osalemine on pakkujaile annetuspõhine (minimaalselt 10€). Külastajaile on laadale tulek tasuta!

🥳🥨🥐🍫🍷🌿🍀💇‍♀️💆👨‍🔧👩‍🎨⛺️📿🎁💝🙏