Oled sa tundnud end oma kehas kuidagi ebamugavalt? Et see on liiga jäik, liiga kinni, ega luba liikumisulatust, mida tahaksid või mis sul oli olemas aastaid tagasi? Oled loobunud näiteks joogast, sest sul on keeruline võtta mõnesid lihtsamaidki asendeid seal? Märkad, et nõuab pingutust, kui tahta teha midagi, mis vähegi väljub tavapärastest seismise-pikutamise-istumise asenditest või rutiinseist liigutustest? Tahad seda muuta?

Minul oli oma kehas just selline olla. Tänaseks on see muutumises ja ma tunnen end järjest paremini. Sain teada, et liigeste jäikus pole mingi vanusega kaasnev paratamatus, vaid et seda saab muuta igal ajal. Pealegi – minu keha oli jäik juba väga noorena ja seda muuhulgas ohtra sportimise tulemusena. Proovisin korduvalt erinevaid joogastiile, aga pidin iga kord põrkama trööstitule asjaolule, et ma lihtviisil ei saanud võtta seal mõnesid elementaarseid asanaid. Painduvust jooga ei edendanud. Lõin käega lootusele üldse kunagi nautida rätsepistet ja arvasin, et minu osaks ongi vaid jõutrenn. Kuni jõudis minuni metoodika, mis teeb võimatu võimalikuks. Selle potentsiaal on muuta keha painduvamaks, kui see üldse kunagi teadvalt on olnud.

„Nagu tegelt?!” mõtlesin, aga otsustasin siiski proovida. Esialgu katsetasin 21-päevast väljakutset. Tundsin end ootamatult palju paremini kohe peale esimest päeva. Aga kuu aja pärast olin lootose-asendist endiselt sama kaugel, kui kuu päikesest. Mõistsin, et tegemist pole ühekordse sprindi, vaid pika rahuliku matkaga. Aastakümneid füüsisesse kinnitatu muutmine võtabki kauem. Läbisin põhjaliku koolituse ja oma õpetaja nakkaval utsitusel otsin nüüd teekaaslasi sellele matkale.

Kui oma keha baasliikuvusmäära otsustav laiendamine sind kõnetab. Kui enese oma kehas hästi tundmine on midagi, mida igatsed. Kui tahad nautida joogatunde, vabalt maas istumist, lihtsalt enda painutamist mistahes suunas, kükitamist, küünitamist, õlgade, selja ja eriti puusade vaba liikuvust kogu sellega kaasneva kerguse ja naudinguga liikumisest, kutsun sind endaga venitustundi!

Kohtume (esialgu) kord nädalas täpselt tunniks ajaks. Soovi korral annan kaasa harjutusi koju. Võimalik on võtta individuaaltunde, kus keskendume sinu spetsiifilisele vajaduskohale (nt puusad, selg, õlad, jalad). Venitustund Taunoga on täiendav-toetav praktika mistahes muule spordialale (mis tõenäoliselt teeb keha jäigemaks) või joogale. Tundi viib läbi Tauno Jürgenstein, YOGABODY Science of Stretching™ sertifitseeritud treener.

Venitustund toimub Sisekosmosejaamas (Pärnu, Rüütli 39, III korrus) märtsis teisipäeviti kell 19. Palun tule 7 minutit varem, alustame täpselt. Tunni hind 10€, kogu kuu korraga (ette) 35€. Kohapeal on olemas mõned joogamatid, -blokid ja -vööd; kui eelistad enda oma, võid võtta ühes. Palun registreeru Taunole (58003346, [email protected]) ja anna teada mistahes tervisega seotud asjaolust, mis võiks mõjutada harjutamist, samuti oma eesmärkidest tundides osaleda.

Parima tulemuse saad kui otsustad pühenduda vähemalt mõneks ajaks!

Nõtkem elu ootab! 🙂