Tauno Jürgenstein

 • Konstellöör (sertifitseeritud perekonstellöör, EPKA liige).
 • Transpersonaalne nõustaja (vt ka lk: Psühhoteraapia).
 • Bachi õieterapeut.
 • Reiki tervendaja.
 • Human Design‘i praktik.

Huvitus inimese vaimsest poolest juba teismelisena. Kuid enne selle uurimiseni jõudmist oli vaja käia läbi etapid kommertsist loodusteadusteni. Lõpetada kolm ülikooli. Kogeda isikliku elu draamasid ning õppida tundma, mis on tegelikult armastus.

Enda vaimse arengu teekonda alustas üle 18 aasta tagasi vabastava hingamise ja elu mittejuhusliku olemuse õppimisega Pärnu nõia Hans Luige juures. See teekond on viinud teda nii maailma eri otstesse kui psühhe sügavustesse ja hinge kõrgustesse.

Suur roll teadlikkuse avardumisel on olnud kokkupuuteil valgustunutega – Cesar Terueli, Mooji, Unmani jt satsangid, darshanid, vestlused. Oma osa on muidugi raamatute tarkustel ja õpingutel. Võimsaks suhteteemaliseks kooliks ja transformeerijaks kujunes mõned aastad kestnud suhe avatud südamega tervendajast naisega. Täiesti teisi inimeseks olemise aspekte on teadvustanud kümned muutunud teadvuse sisundite kogemised, sealhulgas rännakud psühhedeelikumidega.

Elumuutvaks kujunes kolmekuuline üksi rändamine Ameerikates 2016. aastal, kus kohtus muuhulgas “valgustunud šamaani” Kariniga, kellelt õpib senini. Sealt peale bioloogitöö vähehaaval taandus. 2018. a kevadel algas töö inimestega. Mullu lõpetas 2010. alustatud hüpnoteraapia-õpingud ja täiendab end pidevalt. HD profiil 1/3-na on avastaja ja praktik, kes peab kõik enda nahal järele proovima ja teab seega, mida räägib.

Ameerikate rännakust kirjutas raamatu „Kõige pikem teekond”. Mõtteid avaldab aeg-ajalt blogis: usaldusetee.com.

Elis Annelie Jürgenstein

 • Gongimeister, muusik, laulja ja ülemhelide häälija. 
 • Hääle- ja heliterapeut. 
 • Sertifitseeritud helimassaaži terapeut.

Klassikalise kõrgema muusikaharidusega Elis Annelie oli aastaid muusikast täiesti eemal. Sukeldunud ilumaailma ja parfümeeria alale koolitama, jumestama ja nõustama. Tundus, et elu on paigas ja kõik on sirgesti. Ent elul on alati üllatusi varuks. Hakkas juhtuma asju ja endagi suureks üllatuseks selgus, et elu polnud olnud mitte paigas vaid “seisnud paigal”. Eludraamad keerutasid üles korraliku tormi. Seni kergelt huvitanud spirituaalsus muutus ühtäkki mõistmisi ja elu alustalasid raputavaks maavärinaks, omandades tegeliku tähenduse. Ja silmad hakkasid avanema. Ühes nendega tahtsid kõrvad taas harmooniaid kuulda ja käed neid luua. Elis Annelie leidis tee tagasi muusika juurde, aga nüüd juba hoopis uues võtmes. Võtmes, mille keskmeks on saanud:

 • mantrad, iidsed ja võimsad; 
 • ülemhelid;
 • häälega tervendamine, lihaspingete lõdvestamine, keha tasakaalustamine;
 • sügavalt transformeeriavte instrumentidega helirännakud ja vibroakustiline massaaž. 

Nagu ta ise ütleb: „Kausside ja gongidega võib lammutada ja müristada igaüks, aga kui nende mängijal on kõrva ja kätt harmooniale ning terviklikkuse taju, on tulemus täiesti teisest klassist. Tean Eestiski mõlemat sorti tegijaid ja võite arvata, kumbad mind rohkem inspireerivad?”

Elis Annelie inspiratsioonivahenditest leiad rohkem lugeda Heliteraapia lehelt. Kogema saad tulla temaga aega kokku leppides või siis, kui teeme avalikke sündmusi, millised leiad Ajakavast.