Siin lehel leiad lähema info Siskosmosejaamas toimuvate erinevate ringide ja muude grupisündmuste kohta. Allapool on enamikust neist veidi kirjas. Töötubade ja muu toimuva kohta leiad pikemalt lehelt: Töötoad. Kõikide sündmuste ajakava asub kõrvaloleval Ajakava lehel.

Ühendatuse tunne on inimese üks suuremaid vajadusi. Oleme sotsiaalsed olendid, kes pole mõeldud üksi oma teed käima. Isegi kui oleme võtnud oma ellu väljakutse pikemalt või lühemalt üksinda elada, on meie vajadust aeg-ajalt endasarnastega kokku saada võimatu üle hinnata. Ei hakka siia kordama juhtumeid, mis on näidanud, et pikalt ilma puudutuseta jäänud inim- ja ahvibeebidki kurvakstegevalt surevad. Mitte vaid puudutus, mis kinesteetikuile on vaat et eluliselt oluline. Ka ühendatuse tunne. Lähedus koos või ilma kallistuseta. Kogemine, et meiesarnaseid on teisigi, kellega kokku saades tajume enesetundes meeldivat muutust, energeetilist kõrgemale tõusmist, kui soovite. Oma tunnete ja elukogemuse jagamine. Teiste päriselt kuulamine ja tundmine, et mind kuulatakse, mind pannakse tähele ja mulle antakse võimalus end väljendada ja olla, või vahel hoopis vaikida, aga ikkagi mind endi hulgas aktsepteerides ja mul olla lubades nagu olen. See kõik annab elamisele hoopis teise mõõtme.

Tõsi, on perioode ja aegu, mil meil on vaja nohistada omaette ja üksi. See on loomulik, aga sellest me praegu siin ei räägi. Me räägime sellest, kui meid valdab tunne, et vaja on taas saada inimeste sekka. Istuda ühises ringis ja laulda või rääkida. Näha kõiki ja olla nähtud. Mängida trummi või kuulata lõkke praksumist. Võib-olla hoopis tantsida nagu keegi ei vaataks, mis siis, et paljude säravate hingedega ühises vaibis. Või just seda enam. Või tantsida nii nagu kogu maailm vaataks? Väljendada end läbi liikumise. Kõigile. Võib-olla rüübata juurde tassike kuuma väekat kakaod, et see meie endi ja ühisenergia veelgi kõrgemale keerutaks ja aitaks luua helgemat maailma. Sest oma tundega me loome enda elu ja kui tunne on ülev ning tänulik, saab selline olema ka meie homne.

Just selle kõige pärast teeme ringe. Ringe, kus kohtume kauniste hingedega ja tuhmunud hingedega ja säravate hingedega ja murtud hingedega ja harju-keskmine-olek hingedega ja üsna teadmatuses hingedega ja eriliselt ärkvel hingedega. Erisuguste tähtede ja pärlitega. Teeme ringe, mis täidavad ja arendavad, innustavad ja harivad. Ringe, mis lubavad nautida, anda ja saada… üha enam endaks. Ühendatuks. Ringe, mis annavad jõudu edasi kesta. Ringe, mis on lihtsalt elu pühitsemiseks, pärlite läikima löömiseks. Kauneid ringe. Südamlikke ringe. Lõbusaid ringe. Armastuse ringe.

Allpool neist lähemalt. Oled lahkelt oodatud. Osalemiseks on vähe eeldusi 😉 

Tähtede ja pärlite vestlusring

Vestlusõhtu hetke aktuaalsetel ja sügavalt inimlikel teemadel, kuhu kõik on oodatud. Kohtume hoitud ruumis tassikese tee ümber, kuulame üksteist ning jagame enda kogemusi ja mõistmisi. Teema selgub kohapeal ja vastavalt kohaletulnute huvile ja hetkesoovidele. Käsitleme asju puht praktilisest küljest alates kuni sügavalt spirituaalse vaateni. Nii nagu just siis ja just sel korral kokku tulnuile vaja. Osavõtt annetuslik.

Kakaoring ja vabastav (kakao)tants

Kakaoring või -tseremoonia on iidne šamanistlik viis lubada kakaovaim oma maagiaga meie sagedust kõrgemale tõstma. See on elususe äratamise ja vabalt voolata lubamise sündmus. Tseremoonial joome rituaalselt Costa Ricast pärit ökoloogiliselt puhast ning rikkalikult head sisaldavat toorkakaod. Kakao on võimeline avama südameid ja tooma inimesed nende keskmesse, kus on olemas kõik vastused ja kogu teadmine. 

Tseremoonia toimub intuitiivselt, päeva ja kohaletulnute energiaist lähtudes ning Kariibi viisil vabas kulgemises. Koosolemises on nii meditatsiooni ja sisekaemusi, kui vestlusi, laulu ja trumme. Varem oli meie ringides palju just laulu, nüüd on need enam sügavad jagamise – rääkimise ja kuulamise ringid. Kakao vaim kannab meid kogu ühisloomise vältel, andes avatust ja armastust olemisse ning lubades end rõõmsalt ja vabalt väljendada. 

Et kakao saaks Sinus paremini mõjule pääseda, palume mitte tarvitada sel päeval eelnevalt kofeiini sisaldavaid jooke ega muid meeli mõjutavaid substantse (alkohol jm). Ringi on oodatud muusikainstrumendid (trummid!) ja laulud või lood, mis Sind inspireerivad. Kohane on tulla taotlusega, millega soovid seekord kakao abil tegeleda.

Palume Sul oma tulek vähemalt päev ette registreerida, et teaksime kakao hulka arvestada. Tseremoonial osalemise tasakaalupanus sõltub kohast, kus see toimub ning jääb harilikult 20-25 € piiresse. See on toodud Ajakava lehel ja vastava sotsiaalmeediapostituse juures. Kui juhtub, et osalustasu suurus takistab Su tulekut, anna meile teada ja leiame koos lahenduse. Soovime, et raha taha kunagi midagi head ei jääks.

Kakaoring on kolme-nelja tunnine sündmus, millel istume (kui just ei tantsi ;)) enamasti maas patjadel. See on teekond, mis lubab lasta minna stressil ning eraldatuse illusioonil. See on aeg, et ühenduda kerguse ja valgusega endas ning rõõmustada koosloomises oma hinge. 

Veel: Kakaoring on midagi sellist, mida Sa võid meilt enda sündmuse tähistamiseks tellida! Olgu sünnipäev või ebatavaline firmaüritus – kõikjale, kus on võimalik, et osalejad pole pruukinud alokoholi ning suudavad olla avatud uuele kogemusele, võime tulla ja luua teile midagi ainulaadset. Näiteks oli kakaotseremoonial keskne ühendav roll inimeste energia tõstmisel Tauno ja Elise pulmas 2019.a. 😀 Anna meile oma soovist teada, arutame ja leiame, kuidas seda just Sulle kõige sobivamal kujul teha. 

Vahel teeme teistsugusena Kakaopidu ehk Kakaotantsu, kus ringi tullakse vaid alguses ja lõpus ning põhiosa ajast täidab vaba liikumine muusikas. Enamasti tundliku DJ juhtimisel. See on ekstaatilise tantsu vorm, mille juured ulatuvad iidsesse šamanismi ja mille kaasaja elustajaks peetakse Gabrielle Rothi oma 5-rütmi tantsuga.

Alati ei kasuta me kakaod, vaid tantsime lihtsalt niisama. Nimetasime selle vabastavaks tantsuks, sest sellega on võimalik vabastad endas seisma jäänud ja ebavajalikke energiaid ning puhastada end vanast. Eesmärgile vastavalt on valitud muusika, mis kulgeb lainetena. Alustame mitteteeniva välja laskmisest ja jõuame enda laadimiseni oma südame- ja teiste heatahtlike universumi energiatega. Lõpus on alati hea vabanenud ja selge olemine.

Meeste väeringid

Teeme meeste väringe alates 2019 kevadest. Ajapikku on need muutunud sügavaiks ja meeste sisemist arengut ja keskmes püsimist toetavaiks kokkusaamisteks.

See on meeste kohtumine võrdseina, ehedaina ja isikupärastena. Küsimiste, jagamiste, arutelude, üksteise kuulamise ja sisevaatluste ring, mis kasvatab teadlikkust endast ja mees olemisest ning toetab kasvamist mehelikkuses. Kasv tuleb läbi mõistmiste ja enda avamiste, milleks pole sundi. On vaid võimalus sellisel määral, milleks oled hetkel valmis. Mida sügavamad avamised, seda sügavam transformatsioon oma tõelisse väkke. See kõik toimub hoitud ruumis ja ringis jagatut ei viida väljapoole.

Igal korral on ringis keskne teema, mis sünnib hetke ja kohaletulnute energiaist. Seda ei kuulutata enne välja.

Kohtume iga kuu esimesel ja kolmandal teisipäeval, et kahe tunni vältel rääkida päris teemadel meeste jutte. Osalema on oodatud kõik mehed, keda ringi kutsub. Ringi tulek ei eelda eelnevat ringis käimist, praktikate tegemist või materjalide uurimist. 

Meeste ringe hoiab Tauno. Iga ringi loojad on aga samavõrra kõik ringis osalejad.

Järgmised ringi toimumise ajad-teemad leiad siit Ajakava lehelt või Facebookist (kuni me veel paremat sotsiaalmeediat pole leidnud), kust info jõudmise lihtsaim viis on meie lehele „Meeldib” ja/või „Jälgin” litsuda. Ringis näeme, mehed!

Andestamise ring

Andestamise ringi eesmärgiks on lubada Sul kõigest 2-3 tunni jooksul kogeda väga kaunist ja lihtsat, kuid samas võimast rituaali oma südamehaavade tervendamiseks. Andestamise Ring on transpersonaalne protsess (sarnane perekonstellatsioonile), mis lubab Sul kogeda andestust teiste ja iseenda suhtes, keda kohal ei ole. Nii nagu andestuse kogemiseks ei ole vaja konkreetsete inimeste kohalolu ringis, ei ole Sul vaja ka oma emotsionaalseid haavu nimetada (või isegi täpselt teada) või raskeid teemasid teiste osalejatega jagada. 

Andestamine ei ole halva heaks kiitmine ja leppimine inimestega, kes on meile haiget teinud. Nemad vastutavad oma tegude eest ise, meie aga saame võtta vastutuse oma südame eest, saades tagasi oma jõu ja väe. Andestamise mõte on purustada illusioon, et teised inimesed omavad võimu meie hinge seisundi üle. Andestamine ei ole kingitus kellelegi teisele, andestamine on kingitus iseendale. See rituaal lubab Su südamel terveneda ja vabaneda paljudest seda ümbritsevatest kihtidest, milles on ükskõiksust, kurbust, vihkamist ja palju muud, mis takistab Su südamel täielikult armastust väljendada. 

Andestamise Ringid lõi aastal 2012 Prantsusmaal Olivier Clerc, peale elumuutvat kogemust Mehhikos koos don Miquel Ruiziga (raamat “Neli kokkulepet”), mida ta kirjeldab raamatus “Andestamise kingitus” (Findhorn 2010). Sellest uuest andestuse kogemise viisist on tänaseks osa saanud juba mitmed tuhanded inimesed 12 riigis. 

Nüüd on see võimalus ka Eestis. 2018. aastal sai Eva Kuusk Olivier Clerci Andestamise Ringi läbiviijate koolitusel vastava litsentsi ja seda imelist ning sügavat kogemust tahab ta Sullegi pakkuda. Tema Andestamise Ringides on osalenud juba üle 250 inimese. 

Kuna kohtade arv on piiratud, palume oma tulek registreerida ja tasuda ettemaksuna kogu osalustasu (15€). Kogemust juhendab ja toetab transpersonaalne terapeut ja rahvusvaheliselt sertifitseeritud Andestamise Ringide läbiviija Eva Kuusk.

Ühendusringid

Tegelikult on ühendusringid mitmed eelpoolgi nimetatud ringid, millistes kohtume. Ent kui eelnevad omavad pigem kindlaid formaate, siis muud ühendusringid võtavad lihtsalt teistsuguseid vorme või loovad sümbioose mitmeist teistest. Näiteiks võiks tuua šamaanitrummi-, jutuvestmise või šamanistlikud tervendusringid. Sellisid ringe on erinevad põhjused kokku kutsuda. Kuid üks ühine osa on neil alati: see on inimliku kontakti, jagamise, vastuvõtmise ja olla lubamise koht. 

Mõnikord me neis lihtsalt räägime. Ei, mitte small talk-i või mida sülg suhu toob, vaid olulisi lugusid, sügavaid teemasid, mis kellelgi hingel ja väljendamist või tagasisidestamist saada soovib. Mõnikord teeme muusikat. Mõnikord laulame, mõnikord ainult häälikuid või mantraid, mõnikord eesti keeles ka. Teeme meditatsioone ja rännakuid. Lõket. Saame lihtsalt kokku ja hoiame üksteise leeki kõrgel.

Ühendusringide alla käivad ka šamaaniringid ja väetaimede ringid, kus teeme sügavamat tööd endaga ning emakese Maa ja looduse hoidmiseks. Neid harilikult siiski avalikult välja ei kuuluta, sest nii on õigem. Kui Sul on vaja neisse jõuda, siis Sa ka jõuad! <3

Laagrid ja retriidid

Oleme teinud šamaani- ja (meeste) väelaagreid ning taimeretriite. Käinud ise Eesti seltskonnaga mitmel korral spirituaalsetes laagrites Saksamaal valge šamaani Karini juures. Karini kohta saad rohkem teada raamatust: „Kõige pikem teekond” 😉 Laagrid on alati olnud sügavate isiklike arengute katalüsaatoreiks ja toonud kokku inimesi, kellel on siin elus ühiseid asju ajada. Võimsad, transformeerivad ja avardavad, on need rikastanud meie teekonda viimasel ajal vähemalt paaril-kolmel korral aastas. Tulevaste kohta leiad info Ajakava lehel või saates meile ([email protected]) oma e-posti aadressi, misjärel ja lülitame Sind meilinimekirja. 

Sügavate kohtumisteni armastuse sagedusel! <3